Powiat Nowodworski

Treść Strony

KONKURSY NA CZAS KWARANTANNY
2020.04.15
-

Czas kwarantanny to doskonały okres, aby poznać bliżej skarby przeszłości znajdujące się w naszej okolicy. Serdecznie zapraszamy do udziału w trzech konkursach organizowanych przez Grodzisko w Sopocie dla różnych grup wiekowych. Ich celem jest kreatywne i twórcze ujęcie lokalnej tradycji, jakimi są przekazy (np. bajki, legendy, anegdoty) dotyczące historycznych i archeologicznych elementów krajobrazu kulturowego (np. zamki, grodziska, cmentarzyska, skarby). Pozwolą one również na uruchomienie i wzmocnienie formy przekazu międzypokoleniowego oraz pamięci społecznej.

JAK MINĘŁY ŚWIĘTA NA DROGACH
2020.04.14
-

Tegoroczne Święta Wielkanocne były inne niż dotychczas. Dla nowodworskich policjantów był to czas wytężonej pracy. W trakcie świąt, przestrzegania porządku na terenie powiatu nowodworskiego pilnowało 120 policjantów wspieranych przez 32 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 3 Strażników Miejskich, a teren Mierzei Wiślanej kontrolowany był z powietrza przy użyciu drona. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Od piątku do poniedziałku nałożono jedynie 1 mandat oraz sporządzono 1 wniosek o ukaranie za złamaniem zakazu przemieszczania się. Dziękujemy za odpowiedzialne zachowanie i pozostanie w domach.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
2020.04.10
-
KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU NOWODWORSKIEGO
2020.04.10
<span style="font-weight:bold;color:#CC0000;">KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU NOWODWORSKIEGO</span>

Od 16 marca 2020 r.  do 26 kwietnia 2020 r.
Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim
pracować będzie w trybie wewnętrznym
i zostanie zamknięte dla interesantów.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców
w czasie rosnącego zagrożenia epidemiologicznego (KORONAWIRUS),
informujemy, że od 16 marca do 26 kwietnia 2020 r.

Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
będzie zamknięte dla interesantów i pracuje w trybie wewnętrznym.

POSTERUNKI STAŁE NA MIERZEI WIŚLANEJ – ABYŚMY KOLEJNE ŚWIĘTA MOGLI SPĘDZIĆ RAZEM
2020.04.10
-

Już za chwilę wspólnie będziemy obchodzić święta Wielkiej Nocy. Wspólnie ale jednak osobno. Te święta będą inne niż wszystkie. Naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od dziś do poniedziałku nowodworscy funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne. Policjanci pełnią posterunki stałe na dwóch drogach dojazdowych na teren Mierzei Wiślanej. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

WYNAJMUJESZ POKOJE DLA OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ - MUSISZ LICZYĆ SIĘ Z WYSOKĄ KARĄ
2020.04.10
WYNAJMUJESZ POKOJE DLA OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ - MUSISZ LICZYĆ SIĘ Z WYSOKĄ KARĄ

Od 20 marca 2020r. wprowadzony jest w Polsce stan epidemii związany z zagrożeniem zarażenia koronawirusem. Osoby wracające z zagranicy jak również z podejrzeniem kontaktu z osobami zarażonymi, są poddane przymusowej 2-tygodniowej kwarantannie, którą odbywają w domu albo w ośrodku do tego celu przeznaczonym. Wprowadzane są nowe obostrzenia, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Dotyczy to również prowadzenia usług hotelarskich.

OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I TWARZY JUŻ WKRÓTCE, A ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NA DŁUŻEJ
2020.04.10
-

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE STAROSTY
2020.04.08
Życzenia wielkanocne Starosty Nowodworskiego

Starosta Nowodworski Jacek Gross przekazuje życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do obejrzenia.

NOWE OBOSTRZENIA - PODSUMOWANIE PIERWSZEGO WEEKENDU KWIETNIA NA TERENIE POWIATU NOWODWORSKIEGO
2020.04.06
-

W pierwszy weekend kwietnia nowodworscy policjanci wspierani przez policjantów z Gdańska oraz żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadzili wzmożone działania kontrolno – prewencyjne w związku z wprowadzeniem obostrzeń związanych m.in. z ograniczeniami w przemieszczaniu się a także z zakazem korzystania z terenów zielonych. Na drogach było więcej patroli, co za tym idzie, było więcej policjantów. Przestrzeganie porządku na terenie powiatu nowodworskiego pilnowało w ten weekend 70 policjantów wspieranych przez 16 żołnierzy WOT.

KOMUNIKAT
2020.04.06
KOMUNIKAT

Ważna informacja dla osób, które sprowadziły auto z zagranicy lub zbyły/nabyły pojazd na terenie kraju. W trakcie trwania epidemii, terminy na załatwienie formalności w Wydziale Komunikacji zostały wydłużone z 30 do 180 dni. Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń: ☎️55 247 36 71 wew. 168 lub 140.

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Stopka Kontakt

Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim

QJX2DEmFsU9npbv+9vWPaZ5xuWizOHTxXeVs1RVlg0Io5rDAXM+dUUej1hXXVYMmCO9SPAABwcQ53vBZAzAAAAAElFTkSuQmCC  ul. gen. Władysława Sikorskiego 23,
 82-100 Nowy Dwór Gdański
VrfL9OzNMzxVzNaR+VzFg0+yz6ZPmAsrXUTuju9RbcAMdnGD57xAGdUWur9Pk2fJBdWGOHrQilo8YRNL2P8SYAAQt0rkmxW7ngAAAABJRU5ErkJggg==  tel. 48 55 247 36 71,
 fax 48 55 247 36 70