Powiat Nowodworski

Treść Strony

NOWA WERSJA REGIONALNEGO SYSTEMU OSTRZEGANIA

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Teraz, jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, a jedynie niektórych gmin, to taki komunikat może trafić wyłącznie do osób przebywających na zagrożonym terenie. Warunkiem jest zainstalowanie aplikacji w telefonie i wybranie odpowiednich ustawień.

LAMPIONY SZCZĘŚCIA - OSTRZEŻENIE

Lampiony szczęścia to ogień, którego nikt nie kontroluje. Wykorzystywane są m. in. na weselach, festynach, festiwalach i innych imprezach plenerowych. Wyglądają pięknie, ale mogą bardzo łatwo wywołać pożar. Spadną tam, gdzie je wiatr zaniesie, mogąc spowodować pożar lasu, łąki, materiału palnego składowanego w terenie lub też zabudowań wykonanych z materiałów palnych. Lampiony należy traktować jak otwarte źródła ognia, które w zależności od warunków atmosferycznych mogą unieść się na wysokość kilkuset metrów oraz przenieść na odległość kilku kilometrów.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA UPAŁ - PORADNIK RZĄDOWEGO CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi - w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.

Aby dowiedzieć się jak radzić sobie z upałem zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem wydanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

WIRUS WYSOCE ZJADLIWEJ GRYPY PTAKÓW - POBIERZ ULOTKĘ

 • -

AKTUALNE RADY RZĄDOWEGO CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega przed zagrożeniami oraz informuje jak im przeciwdziałać.

Przygotuj się do powodzi zanim cię ona zaskoczy !!!

Przed  wystąpieniem powodzi

 1. Poznaj podstawowe pojęcia związane z zagrożeniem powodziowym:
  Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadza się, gdy poziom wody wzrasta do poziomu ostrzegawczego i nadal się podnosi.
  Alarm powodziowy ogłasza się, gdy poziom wody zbliża się do stanu alarmowego.

PROGRAM KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie! Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

 • -

POZNAJ GRZYBY - UNIKNIESZ ZATRUCIA!

W Polsce występuje ponad 4,5 tys. grzybów . Państwowa Inspekcja Sanitarna przygotowała stronę internetową z wszelkimi danymi na temat grzybów.

https://grzybyjadalne.wordpress.com/poznaj-grzyby/

Warto tam zajrzeć!

 • ISOK - mapa zagrożenia powodziowego (kliknij logo powyżej aby przejść do portalu)
  ISOK - mapa zagrożenia powodziowego (kliknij logo powyżej aby przejść do portalu)

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK - WAKACJE W LESIE I NAD WODĄ

Wakacje za pasem. Przedstawiamy więc kilka zasad, dzięki którym wspomnienia z urlopu w polskich lasach i nad wodą będą przyjemne, a przyroda bezpieczna.

UTONIĘCIA

W Polsce, każdego roku tonie około 1000 osób. Analiza przyczyn utonięć wskazuje, że w większości przypadków można było im zapobiec. Toną przeważnie ci, którzy na skutek lekkomyślności i brawury ignorują podstawowe zasady bezpieczeństwa.

UPAŁY

Zbyt intensywny wysiłek w czasie gorącego dnia, spędzanie zbyt długiego czasu na Słońcu albo zbyt długie przebywanie w przegrzanym miejscu może spowodować uraz termiczny. Aby móc skutecznie zapobiegać podobnym przypadkom poznaj objawy i bądź gotów do udzielenia pierwszej pomocy.

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W CZASIE BURZY

 • Zostań w domu, nie wychodź na zewnątrz jeśli to nie jest konieczne.
 • Trzymaj się z daleka od otwartych okien, drzwi, kominków, umywalek, wentylatorów i  innych urządzeń elektrycznych podłączonych do prądu.
 • ...

OSTROŻNIE PO LODZIE

W okresie zimy częste są przypadki utonięć z powodu załamania się lodu pod naporem chodzących po nim osób.

ŚNIEŻYCE, MROZY

Okres zimowy wiąże się z występowaniem szeregu zagrożeń. Poniższy artykuł prezentuje najważniejsze z nich oraz sposoby postępowania w przypadku ich zaistnienia.
[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Stopka Kontakt

Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim

QJX2DEmFsU9npbv+9vWPaZ5xuWizOHTxXeVs1RVlg0Io5rDAXM+dUUej1hXXVYMmCO9SPAABwcQ53vBZAzAAAAAElFTkSuQmCC  ul. gen. Władysława Sikorskiego 23,
 82-100 Nowy Dwór Gdański
VrfL9OzNMzxVzNaR+VzFg0+yz6ZPmAsrXUTuju9RbcAMdnGD57xAGdUWur9Pk2fJBdWGOHrQilo8YRNL2P8SYAAQt0rkmxW7ngAAAABJRU5ErkJggg==  tel. 48 55 247 36 71,
 fax 48 55 247 36 70