Menu
Ikony
-
Link do strony głównej
Strona Główna -
Ułatwienia dostępności
Ułatwienia dostępności -
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
-
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej -
Nasz kanał na YouTube
Nasz kanał na YouTube Unia Europejska
Unia Europejska
Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe
Treść Strony
NOWA WERSJA REGIONALNEGO SYSTEMU OSTRZEGANIA
Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Teraz, jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, a jedynie niektórych gmin, to taki komunikat może trafić wyłącznie do osób przebywających na zagrożonym terenie. Warunkiem jest zainstalowanie aplikacji w telefonie i wybranie odpowiednich ustawień.
LAMPIONY SZCZĘŚCIA - OSTRZEŻENIE
Lampiony szczęścia to ogień, którego nikt nie kontroluje. Wykorzystywane są m. in. na weselach, festynach, festiwalach i innych imprezach plenerowych. Wyglądają pięknie, ale mogą bardzo łatwo wywołać pożar. Spadną tam, gdzie je wiatr zaniesie, mogąc spowodować pożar lasu, łąki, materiału palnego składowanego w terenie lub też zabudowań wykonanych z materiałów palnych. Lampiony należy traktować jak otwarte źródła ognia, które w zależności od warunków atmosferycznych mogą unieść się na wysokość kilkuset metrów oraz przenieść na odległość kilku kilometrów.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA UPAŁ - PORADNIK RZĄDOWEGO CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi - w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.
Aby dowiedzieć się jak radzić sobie z upałem zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem wydanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
WIRUS WYSOCE ZJADLIWEJ GRYPY PTAKÓW - POBIERZ ULOTKĘ
AKTUALNE RADY RZĄDOWEGO CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega przed zagrożeniami oraz informuje jak im przeciwdziałać.
Przygotuj się do powodzi zanim cię ona zaskoczy !!!
Przed wystąpieniem powodzi
-
Poznaj podstawowe pojęcia związane z zagrożeniem powodziowym:
Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadza się, gdy poziom wody wzrasta do poziomu ostrzegawczego i nadal się podnosi.
Alarm powodziowy ogłasza się, gdy poziom wody zbliża się do stanu alarmowego.
PROGRAM KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie! Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!
POZNAJ GRZYBY - UNIKNIESZ ZATRUCIA!
W Polsce występuje ponad 4,5 tys. grzybów . Państwowa Inspekcja Sanitarna przygotowała stronę internetową z wszelkimi danymi na temat grzybów.
https://grzybyjadalne.wordpress.com/poznaj-grzyby/
Warto tam zajrzeć!
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK - WAKACJE W LESIE I NAD WODĄ
Wakacje za pasem. Przedstawiamy więc kilka zasad, dzięki którym wspomnienia z urlopu w polskich lasach i nad wodą będą przyjemne, a przyroda bezpieczna.UTONIĘCIA
W Polsce, każdego roku tonie około 1000 osób. Analiza przyczyn utonięć wskazuje, że w większości przypadków można było im zapobiec. Toną przeważnie ci, którzy na skutek lekkomyślności i brawury ignorują podstawowe zasady bezpieczeństwa.
UPAŁY
Zbyt intensywny wysiłek w czasie gorącego dnia, spędzanie zbyt długiego czasu na Słońcu albo zbyt długie przebywanie w przegrzanym miejscu może spowodować uraz termiczny. Aby móc skutecznie zapobiegać podobnym przypadkom poznaj objawy i bądź gotów do udzielenia pierwszej pomocy.
JAK ZACHOWAĆ SIĘ W CZASIE BURZY
- Zostań w domu, nie wychodź na zewnątrz jeśli to nie jest konieczne.
- Trzymaj się z daleka od otwartych okien, drzwi, kominków, umywalek, wentylatorów i innych urządzeń elektrycznych podłączonych do prądu.
- ...
OSTROŻNIE PO LODZIE
W okresie zimy częste są przypadki utonięć z powodu załamania się lodu pod naporem chodzących po nim osób.ŚNIEŻYCE, MROZY
Okres zimowy wiąże się z występowaniem szeregu zagrożeń. Poniższy artykuł prezentuje najważniejsze z nich oraz sposoby postępowania w przypadku ich zaistnienia.Stopka Kontakt
Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim
ul. gen. Władysława Sikorskiego 23, 82-100 Nowy Dwór Gdański |
tel. 48 55 247 36 71, fax 48 55 247 36 70 |