Powiat Nowodworski

Treść Strony

KOMUNIKAT ZARZĄDU DRÓG I ZIELENI W GDAŃSKU
2017.11.16
KOMUNIKAT ZARZĄDU DRÓG I ZIELENI W GDAŃSKU

W związku z zaplanowanymi w dniach 21 i 22.11.2017 r. pracami związanymi z konserwacją systemu zwodzenia mostu w Gdańsku – Przegalinie, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje, że w ww. dniach most nie będzie otwierany dla jednostek żeglugowych.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

KOMUNIKAT STAROSTY NOWODWORSKIEGO
2017.11.16
KOMUNIKAT STAROSTY NOWODWORSKIEGO

Informujemy, że w związku z wdrażaniem nowej wersji elektronicznego systemu rejestracji pojazdów “CEPIK 2.0”, praca Wydziału Komunikacji /rejestracja pojazdów/ jest w znacznym stopniu utrudniona.

W dniu dzisiejszym uniemożliwione są wszystkie czynności związane z rejestracją pojazdu. Utrudniony jest też odbiór zamówionych dowodów rejestracyjnych. Zaistniała sytuacja uzależniona  jest od  warunków  zewnętrznych oraz administratora systemu.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

WSPÓŁPRACA Z MUZEUM STUTTHOF
2017.11.16
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim od 10 lat są wolontariuszami w Muzeum Stutthof. Zwieńczeniem wieloletniej współpracy było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej i  Muzeum Stutthof.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim od 10 lat są wolontariuszami w Muzeum Stutthof. Zwieńczeniem wieloletniej współpracy było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej i  Muzeum Stutthof.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO- WYCHOWAWCZYM IM. IRENY SENDLEROWEJ.
2017.11.15
Obchody święta niepodległości w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym  im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gd.

W piątek, 10 listopada 2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gd. odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

SPOTKANIE W STAROSTWIE. USZKODZENIA DRÓG POWIATOWYCH
2017.11.14
SPOTKANIE W STAROSTWIE. USZKODZENIA DRÓG POWIATOWYCH

9 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim doszło do spotkania z udziałem Starosty Nowodworskiego Zbigniewa Ptaka. przedstawicieli lokalnych samorządów, Zarządu Dróg Powiatowych i Firmą PPU Tuga. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Stegna Tomasz Gajewski, Wójt Gminy Sztutowo Jakub Farinade, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Suszek i przedstawiciele firmy Tuga.

WIDZISZ REAGUJ ZADZWOŃ. „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY” APEL
2017.11.14
WIDZISZ REAGUJ ZADZWOŃ. „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY” APEL

„Nie bądź obojętny” Apel Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Okres jesienno - zimowy  to czas, w którym osoby bezdomne, samotne, niezaradne życiowo, narażone są na utratę zdrowia i życia. Spadek temperatur, szczególnie w porze nocnej, może spowodować wychłodzenie organizmu, prowadzące w skrajnych przypadkach do śmierci. Na takie same zagrożenia narażone są osoby będące pod wpływem alkoholu i przebywające w miejscach nie nadających się do zamieszkania.

SPOTKANIE Z MINISTREM SMOLIŃSKIM W KĄTACH RYBACKICH W SPRAWIE PRZEKOPU PRZEZ MIERZEJĘ
2017.11.14
przekop przez mierzeję, zalew wiślany przekop, kazimierz smoliński wiceminister infrastruktury, zbigniew ptak starosta nowodworski, spotkanie przekop kąty rybackie

O konieczności modernizacji lokalnych dróg przy okazji budowy przekopu Mierzei Wiślanej mówili przedstawiciele Powiatu Nowodworskiego w czasie programu telewizyjnego, realizowanego w porcie w Kątach Rybackich. Wiceminister resortu infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński był gościem programu TVP 3 „Głos Regionów”, który realizowany był na żywo z portu w Kątach Rybackich. Tematem debaty był planowany przekop Mierzei Wiślanej. W spotkaniu udział wzięli Wiceminister Infrastruktury Kazimierz Smoliński, przedstawiciele Urzędu Morskiego w Gdyni, samorządów i Powiatu Nowodworskiego Starosta Nowodworski Zbigniew Ptak i Członek Zarządu Powiatu dr Zbigniew Bojkowski.

Omawiano kwestię kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną między Zalewem a Zatoka Gdańską mającego powstać w miejscowości Nowy Świat (między Skowronkami a Przebrnem) w gminie Sztutowo.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA
2017.11.13
Święto Niepodległości nowy dwór gdański 2017, 11 listopada

Mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego uczcili narodowe Święto Niepodległości. Pomimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy i delegacje licznie dopisali, by wziąć udział w uroczystościach. Powiat Nowodworski reprezentowali podczas uroczystości Przewodniczący Rady Powiatu w Nowym Dworze Gd. Jacek Gross oraz Członkowie Zarządu Powiatu: Stanisław Juszczyk i dr Zbigniew Bojkowski. Tradycyjnie obchody rozpoczęły się od mszy świętej, po której mieszkańcy przeszli pod obelisk ku czci Poległych i Pomordowanych za Wolną i Niepodległą Ojczyznę. Tam liczni przedstawiciele władz i organizacji społecznych złożyli kwiaty.

KONFERENCJA DOTYCZĄCA PROBLEMATYKI HANDLU LUDŹMI.
2017.11.13
konferencja handel ludżmi nowy dwór gdański, policja nowy dwór gd, kpp nowy dwór gdański

W piątek 27 października br. w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się konferencja pt. „Prawne i społeczne aspekty handlu ludźmi”. Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim oraz Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu. Celem konferencji było podniesienie świadomości na temat zjawiska handlu ludźmi. Starostwo Powiatowe reprezentowała, Wicestarosta Nowodworski Barbara Ogrodowska.

POWIATOWY DZIEŃ SENIORA Z ENERGĄ
2017.11.13
Powiatowe Dni Seniora z Energą w Nowym Dworze Gdańskim

Podczas Powiatowych Dni Seniora z Energą, 4 listopada br. w Nowym Dworze Gdańskim przygotowano szereg bezpłatnych atrakcji dedykowanych specjalnie dla osób starszych. Strefa zdrowia, badania EKG, poziom cukru we krwi, ciśnienie oraz spotkania z lekarzem – specjalistą geriatrii i dietetykiem. Odbyły się także warsztaty, wykłady policji na temat zagrożeń, metody działań oszustów. Nie zabrakło konkursów, dobrej zabawy, muzyki oraz słodkiego poczęstunku. Seniorzy z Powiatu Nowodworskiego spędzili bardzo intensywny dzień, wypełniony atrakcjami.

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Stopka Kontakt

Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim

QJX2DEmFsU9npbv+9vWPaZ5xuWizOHTxXeVs1RVlg0Io5rDAXM+dUUej1hXXVYMmCO9SPAABwcQ53vBZAzAAAAAElFTkSuQmCC  ul. gen. Władysława Sikorskiego 23,
 82-100 Nowy Dwór Gdański
VrfL9OzNMzxVzNaR+VzFg0+yz6ZPmAsrXUTuju9RbcAMdnGD57xAGdUWur9Pk2fJBdWGOHrQilo8YRNL2P8SYAAQt0rkmxW7ngAAAABJRU5ErkJggg==  tel. 48 55 247 36 71,
 fax 48 55 247 36 70