Powiat Nowodworski

Treść Strony

WIZYTA STAROSTY NOWODWORSKIEGO W POMORSKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁ
2021.09.27
WIZTYA STAROSTY NOWODWORSKIEGO W POMORSKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA

Starosta Nowodworski wspólnie z przedstawicielami Powiatu złożył wizytę w Pomorskiej Szkole Rzemiosł w Gdańsku. Podczas spotkania dyrektor Pani Beata Wierzba zaprezentowała zaplecze techniczne swojej placówki. Omówiono doświadczenia obu szkół w obszarze szkolnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego. Pan Jacek Gross wyraził nadzieję, że nawiązana współpraca zaowocuje wspólnymi przedsięwzięciami.

ZA NAMI 28. EDYCJA KONKURSU „PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2021”
2021.09.24
Za nami 28. edycja konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021”

W dniu  24 września br. roku Pan Jacek Gross  Starosta Nowodworski miał przyjemność wręczyć  nagrodę w postaci bonu o wartości 1.000 zł,  Panu Witoldowi Kolasa sołtysowi Tujska. Sołectwo uhonorowane zostało w ramach konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021” za zajęcie I miejsca w kategorii wieś  na etapie powiatowym.

Przypominamy, iż konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego odbywa się w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim. W każdym etapie specjalna komisja wizytuje zgłoszone do konkursu wsie i zagrody. Komisja, oceniając,  zwraca uwagę przede wszystkim na  ogólny wygląd wsi, troskę o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego  oraz formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców.

Należy podkreślić, iż Tujsk otrzymał wyróżnienie w etapie wojewódzkim  - serdecznie gratulujemy.

PROGRAM ERASMUS+
2021.09.24
Program ERASMUS+

22 września br. w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Programu ERASMUS +. W seminarium uczestniczyli przedstawiciele szkół z terenu powiatów nowodworskiego, gdańskiego oraz miasta Gdańsk.

Wszystkich zebranych przywitał gospodarz spotkania Pan Jacek Gross, który podkreślił jak ważna jest inwestycja w rozwój dzieci i młodzieży. Następnie głos zabrały przedstawicielki Fundacji Nova przedstawiając projekt „Żuławska Szkoła Ćwiczeń” oraz założenia projektu Erasmus+. Kolejnym punktem seminarium była prezentacja firmy Vitalis, która oferuje wyjazdy na staże i praktyki dla uczniów i nauczycieli do Niemiec. Zwieńczeniem spotkania były rozmowy przedstawicieli placówek oświatowych z pracownikami Fundacji NOVA mające na celu zawiązanie konsorcjum, które będzie aplikowało o środki finansowe z programu Erasmus+.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA – POWIAT NOWODWORSKI
2021.09.22
KWALIFIKACJA WOJSKOWA – POWIAT NOWODWORSKI

Kwalifikację wojskową na terenie Powiatu Nowodworskiego przeprowadza Powiatowa Komisja Lekarska w Nowym Dworze Gdańskim w siedzibie przy ul. Drzymały 4, w pomieszczeniach budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim w okresie od 27.09.2021 r. do 12.10.2021 r., w godz. 8:00-15:00.

UMOWA NA PRZEBUDOWĘ DROGI POWIATOWEJ
2021.09.22
UMOWA NA PRZEBUDOWĘ DROGI POWIATOWEJ

Starosta Nowodworski Jacek Gross wraz z Członkiem Zarządu Andrzej Sobociński podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowym “TUGA “ Spółka z o.o., na przebudowę drogi powiatowej nr 2316 na długości 990 m w miejscowości Łaszka. Całkowity koszt zadania wynosi 790 910,00 zł, z czego aż połowa stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała kwota pokryta zostanie w równej wysokości przez Gmina Sztutowo oraz Powiat Nowodworski. Zadanie zostanie zrealizowane w bieżącym roku.

SPOTKANIE ONLINE DLA PRACODAWCÓW
2021.09.21
-
Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i powiatowe urzędy pracy z Pomorza zapraszają na bezpłatne spotkanie online „Legalizacja zatrudnienia cudzoziemców – zadania powiatowych urzędów pracy", które odbędzie się 28 września 2021 r. Eksperci z urzędów pracy na Pomorzu przybliżą ważne dla pracodawców z regionu tematy dotyczące: legalnego zatrudniania obcokrajowców bez zezwolenia na pracę, rejestracji oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom, wydawania zezwoleń na pracę sezonową, przedłużenia legalnego zatrudnienia w czasie pandemii.
Informacje o programie i zapisach można znaleźć w poniższym linku: https://porp.pl/pl/spotkanie-online-dla-pracodawcow-z-pomorza
„SREBRNE DRZEWKO” PO RAZ 15!
2021.09.21
„SREBRNE DRZEWKO” PO RAZ 15!
Już po raz 15. osoby najlepiej realizujące działania w zakresie pomocy i integracji społecznej mają szansę otrzymać nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego "Srebrne Drzewko". Nagroda ma charakter indywidualny i jest przyznawana w formie pieniężnej, listu gratulacyjnego oraz pamiątkowego upominku.
30-LECIE NADANIA PRAW MIEJSKICH MIASTU KRYNICA MORSKA
2021.09.20
30-LECIE NADANIA PRAW MIEJSKICH MIASTU KRYNICA MORSKA

Starosta Nowodworski w dniu 18 września br. uczestniczył w obchodach 30 – lecia nadania praw miejskich miastu Krynica Morska. Pan Jacek Gross w swoim wystąpieniu podkreślił, że ten jubileusz to wspólny sukces mieszkańców i władz, bo najpierw rodziły się oczekiwania i pomysły, które z czasem nabierały realnych wymiarów dzięki wspólnej pracy. Na ręce Burmistrza Pana Krzysztofa Swata oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Pani Anny Jaworskiej Starosta złożył życzenia wszelkiej pomyślności dla wszystkich mieszkańców, a osobom zaangażowanym w pracę samorządową życzył, aby kolejne lata przyniosły realizację nowych przedsięwzięć służących lokalnej społeczności.

DYŻUR TELEFONICZNY PRZEWODNICZĄCEGO RADY
2021.09.20
DYŻUR TELEFONICZNY PRZEWODNICZĄCEGO RADY

Dnia 22 września 2021 r. (środa) w godz. 15.30 – 16.30, dyżur telefoniczny w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim w sprawie przyjmowania skarg i wniosków, skierowanych do Rady Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim będzie pełnił Pan Robert Ciżmowski, Przewodniczący Rady Powiatu (tel. 55 247 3671 wew. 147).

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Stopka Kontakt

Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim

QJX2DEmFsU9npbv+9vWPaZ5xuWizOHTxXeVs1RVlg0Io5rDAXM+dUUej1hXXVYMmCO9SPAABwcQ53vBZAzAAAAAElFTkSuQmCC  ul. gen. Władysława Sikorskiego 23,
 82-100 Nowy Dwór Gdański
VrfL9OzNMzxVzNaR+VzFg0+yz6ZPmAsrXUTuju9RbcAMdnGD57xAGdUWur9Pk2fJBdWGOHrQilo8YRNL2P8SYAAQt0rkmxW7ngAAAABJRU5ErkJggg==  tel. 48 55 247 36 71,
 fax 48 55 247 36 70