Powiat Nowodworski

Treść Strony

NAGRODY STAROSTY NOWODWORSKIEGO WRĘCZONE

W piątek 17 marca 2023 r. w sali Żuławskiego Parku Historycznego odbyła się Gala wręczenia Nagród Starosty Nowodworskiego za rok 2022. Galę otworzył i poprowadził Pan Adam Matuszewski – pracownik Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim. Następnie głos zabrał Starosta Nowodworski Pan Jacek Gross, który przywitał wszystkich gości oraz laureatów. W swoim wystąpieniu Pan Starosta podkreślił, iż możliwość wyróżnienia kolejnych osób nagrodą Starosty Nowodworskiego to dla Niego zaszczyt i ogromna przyjemność. Nagrody Starosty Nowodworskiego za 2022 rok otrzymali:

  1. Pan Tomasz Ołdziejewski – za twórczą i artystyczną pracę z bursztynem, za promocję, dzięki której Żuławy Wiślane i Powiat Nowodworski rozpoznawalne są na całym świecie.
  2. Pan doktor Andrzej Kasperek – za działalność społeczną, kultywowanie i ochronę dziedzictwa lokalnej kultury, za wiele cennych inicjatyw związanych z pielęgnowaniem historii, zwyczajów i tradycji Żuław.
  3. Pana Andrzej Winiarski Dyrektor Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku - za zaangażowanie w realizację inwestycji budowy wrót sztormowych na rzece Tudze, która przyczyniła się do zmniejszenia ryzyka powodzi na terenie Żuław Wiślanych i znacząco poprawiła bezpieczeństwo mieszkańców.
  4. Profesor dr hab. Tadeusz Bodio – za działania mające na celu wspieranie studentów w procesie uczenia się, a także niezliczone inicjatywy mające na celu szeroko rozumiany rozwój społeczny i naukowy.

Laureaci otrzymali z rąk Pana Starosty pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe medale. Podczas całej uroczystości towarzyszyły nam piękne utwory muzyczne specjalnie wybrane dla poszczególnych laureatów jako dodatkowe podkreślenie wdzięczności za ich dotychczasowe osiągnięcia. Oprawa muzyczna została przygotowana przez wychowanków Studio Artystyczne Marty Kozakiewicz. Swoje talenty wokalne zaprezentowali: Piotr Pietruszyński, Kornelia Królikowska, Abigail Bartnicka, Klaudia Stec, Julia Piasecka, Lena Piasecka, Maja Parafiniuk, Kaja Kleszcz, Laura Łuszcz, Filip Urbaniak, Tosia Kosek, Justyna Buczkowska, Patrycja Kunecka, Agata Gastoł, Kinga Gastoł, Żaklin Buchowiecka oraz Mikołaj Grzesiowski.

Wszyscy zebrani byli pod wielkim wrażeniem talentu młodych artystów co potwierdziły gromkie brawa w trakcie oraz po każdym z występów jak również wspólny śpiew z najmłodszymi wokalistami. Galę zakończył Pan Starosta, który podziękował wszystkim za przybycie oraz jeszcze raz pogratulował laureatom. Osobne słowa uznania i podziękowania skierował również do młodych artystów, którzy zaprezentowali się podczas uroczystości oraz do Pani Marty Kozakiewicz za perfekcyjne przygotowanie swoich wychowanków.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Fotogaleria dostępna pod adresem: https://www.facebook.com/photo/?fbid=668727618391139&set=pcb.668729041724330
Fot. grupowa - Żuławytv

  • Nagrody starosty zdjęcie grupowe

« wstecz

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Stopka Kontakt

Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim

QJX2DEmFsU9npbv+9vWPaZ5xuWizOHTxXeVs1RVlg0Io5rDAXM+dUUej1hXXVYMmCO9SPAABwcQ53vBZAzAAAAAElFTkSuQmCC  ul. gen. Władysława Sikorskiego 23,
 82-100 Nowy Dwór Gdański
VrfL9OzNMzxVzNaR+VzFg0+yz6ZPmAsrXUTuju9RbcAMdnGD57xAGdUWur9Pk2fJBdWGOHrQilo8YRNL2P8SYAAQt0rkmxW7ngAAAABJRU5ErkJggg==  tel. 48 55 247 36 71,
 fax 48 55 247 36 70