Powiat Nowodworski

Treść Strony

PREMIER: WPROWADZAMY STAN EPIDEMII W POLSCE
2020.03.21
PREMIER: WPROWADZAMY STAN EPIDEMII W POLSCE

- Robimy wszystko, żeby przygotować Polskę na te trudne nadchodzące tygodnie. Działamy profilaktycznie i z myślą o przyszłości – powiedział szef rządu podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz ministrem edukacji narodowej Dariuszem Piontkowskim. - Dziś podjęliśmy kolejne trudne, ale konieczne decyzje - dodał.

#NIEKŁAMRATOWNIKOM - POMÓŻ NAM POMAGAĆ INNYM
2020.03.21
#NIEKŁAMRATOWNIKOM - POMÓŻ NAM POMAGAĆ INNYM

Wzywasz nas na interwencję...powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy - #NieKłamRatownikom.

KOMUNIKAT
2020.03.17
KOMUNIKAT

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie rosnącego zagrożenia epidemiologicznego (KORONAWIRUS), przypominamy, iż w okresie od 16 marca do 27 marca 2020 r. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim zostaje zamknięte dla interesantów i pracuje w trybie wewnętrznym.

KOMUNIKAT DYREKTORA PCPR
2020.03.16
KOMUNIKAT DYREKTORA PCPR

W związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronowirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę covid-19, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Nowym Dworze Gdańskim w porozumieniu ze Starostą Nowodworskim, podjął decyzję o ograniczeniu kontaktów bezpośrednich z klientami Powiatowego Centrum Pomocy w Nowym Dworze Gdańskim.

PREMIER: APELUJĘ O ODPOWIEDZIALNE I SOLIDARNE ZACHOWANIA
2020.03.16
PREMIER: APELUJĘ O ODPOWIEDZIALNE I SOLIDARNE ZACHOWANIA

Musieliśmy wprowadzić pakiet rozwiązań, który nie jest dla nas wszystkich komfortowy, ale niestety konieczny – powiedział Mateusz Morawiecki w specjalnym spocie skierowanym do Polaków. Jak podkreślił, pakiet działań ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii.

Premier zaznaczył, że kronawirus jest wielkim zagrożeniem dla wszystkich, a dotychczasowe rozwiązania nie wystarczają. Dodał, że rząd pracuje nad najlepszymi sposobami zabezpieczenia Polaków. Korzysta ze sprawdzonych praktyk oraz szuka nowych, skutecznych rozwiązań.

KOMUNIKAT SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO
2020.03.14
KOMUNIKAT SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO

Szanowni Rodzice

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim zawiadamia, iż w porozumieniu i za zgodą Organu Prowadzącego działając na podstawie paragrafu 18 ust.2 Rozporządzenia MENIS z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach

ZAWIESZA ZAJĘCIA EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZE W DNIACH 16-25 MARCA 2020 r.

KOMUNIKAT
2020.03.13
KOMUNIKAT

W związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronowirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę covid-19, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim w porozumieniu ze Starostą Nowodworskim, podjął decyzję o ograniczeniu kontaktów bezpośrednich z klientami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim.

Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo zdrowotne, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Nowym Dworze Gdańskim apeluje o ograniczenie wizyt w PCPR.

Prosimy o kontakt w pierwszej kolejności telefoniczny 55/246-82-05, 55/246-81-75 lub mailem sekretariat@pcprndg.pl.

Wnioski są do pobrania ze strony internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim www.pcprndg.pl.

Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji, zachowanie rozwagi i wszelkich, profilaktycznych środków ostrożności.

O dalszych jakichkolwiek zmianach w organizacji pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim będziemy informować na bieżąco.

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA SENIORÓW
2020.03.11
INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA SENIORÓW

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

KOMUNIKAT
2020.03.11
KOMUNIKAT

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Stopka Kontakt

Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim

QJX2DEmFsU9npbv+9vWPaZ5xuWizOHTxXeVs1RVlg0Io5rDAXM+dUUej1hXXVYMmCO9SPAABwcQ53vBZAzAAAAAElFTkSuQmCC  ul. gen. Władysława Sikorskiego 23,
 82-100 Nowy Dwór Gdański
VrfL9OzNMzxVzNaR+VzFg0+yz6ZPmAsrXUTuju9RbcAMdnGD57xAGdUWur9Pk2fJBdWGOHrQilo8YRNL2P8SYAAQt0rkmxW7ngAAAABJRU5ErkJggg==  tel. 48 55 247 36 71,
 fax 48 55 247 36 70