Powiat Nowodworski

Treść Strony

NOWE OBOSTRZENIA - PODSUMOWANIE PIERWSZEGO WEEKENDU KWIETNIA NA TERENIE POWIATU NOWODWORSKIEGO
2020.04.06
NOWE OBOSTRZENIA - PODSUMOWANIE PIERWSZEGO WEEKENDU KWIETNIA NA TERENIE POWIATU NOWODWORSKIEGO

W pierwszy weekend kwietnia nowodworscy policjanci wspierani przez policjantów z Gdańska oraz żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadzili wzmożone działania kontrolno – prewencyjne w związku z wprowadzeniem obostrzeń związanych m.in. z ograniczeniami w przemieszczaniu się a także z zakazem korzystania z terenów zielonych. Na drogach było więcej patroli, co za tym idzie, było więcej policjantów. Przestrzeganie porządku na terenie powiatu nowodworskiego pilnowało w ten weekend 70 policjantów wspieranych przez 16 żołnierzy WOT.

WAŻNY KOMUNIKAT - W WEEKEND DZIAŁANIA PREWENCYJNO-KONTROLNE
2020.04.03
WAŻNY KOMUNIKAT - W WEEKEND DZIAŁANIA PREWENCYJNO-KONTROLNE

Informujemy, że w związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami związanymi m.in. z ograniczeniami w przemieszczaniu się a także z zakazem korzystania z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów (lasy, parki, bulwary, plaże) Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim w dniach 4-5 kwietnia br., przeprowadzi na drogach dojazdowych na teren Mierzei Wiślanej wzmożone działania kontrolno – prewencyjne. Policjanci będą pełnić posterunki stałe na dwóch drogach dojazdowych, tj. DP 2328 prowadzącej od Stróży do Mikoszewa oraz DW 502 prowadzącej od Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny. W trakcie działań kontrolowane będą wszystkie pojazdy, którymi mogą poruszać się osoby, które łamią zakaz przemieszczania się.

Przypominamy, że kto naruszy przepisy, musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi.

Nowodworska Policja apeluje – W trosce o Wasze bezpieczeństwo #zostańcie w domu.

APLIKACJA KWARANTANNA DOMOWA – OBOWIĄZKOWA
2020.04.03
APLIKACJA KWARANTANNA DOMOWA –  OBOWIĄZKOWA

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa.

Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dotyczy zdrowych osób, które jednak miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Obejmowani są nią także wszyscy, którzy wjeżdżają do Polski z zagranicy.

POŻYCZKA DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW
2020.04.02
POŻYCZKA DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim
informuje, iż od dnia 02.04.2020 r. prowadzi nabór wniosków
o udzielenie jednorazowej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców
w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Pożyczka udzielona może być do wysokości 5000,00 zł.

ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA WNIOSKÓW !

Więcej informacji:
nowydworgdanski.praca.gov.pl

TARCZA ANTYKRYZYSOWA – WSPARCIE Z ZUS
2020.04.02
TARCZA ANTYKRYZYSOWA – WSPARCIE Z ZUS

Ustawodawca przygotował dla Państwa kilka rozwiązań:

  • zwolnienie małych firm (do 9 osób zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych) ze składek za marzec. Kwiecień i maj 2020 r (RDZ),
  • świadczenie postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne (RSP-C),
  • świadczenie postojowe dla samozatrudnionych (RSP-D),
  • ulga w opłacaniu składek (bez opłaty prolongacyjnej) – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie składek na raty (RDU)
KOLEJNE KROKI W WALCE Z KORONAWIRUSEM
2020.03.31
KOLEJNE KROKI W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

APLIKACJA „KWARANTANNA DOMOWA” – NAJPIERW SMS, PÓŹNIEJ AKTYWACJA
2020.03.25
APLIKACJA „KWARANTANNA DOMOWA” – NAJPIERW SMS, PÓŹNIEJ AKTYWACJA

Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM
2020.03.25
NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

- Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Obowiązek pozostania w domu (od środy, 25 marca br.) nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw, opieki nad bliskimi, czy wyprowadzenia psa. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ – NOWE REGULACJE PRAWNE
2020.03.21
KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ – NOWE REGULACJE PRAWNE

Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Stopka Kontakt

Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim

QJX2DEmFsU9npbv+9vWPaZ5xuWizOHTxXeVs1RVlg0Io5rDAXM+dUUej1hXXVYMmCO9SPAABwcQ53vBZAzAAAAAElFTkSuQmCC  ul. gen. Władysława Sikorskiego 23,
 82-100 Nowy Dwór Gdański
VrfL9OzNMzxVzNaR+VzFg0+yz6ZPmAsrXUTuju9RbcAMdnGD57xAGdUWur9Pk2fJBdWGOHrQilo8YRNL2P8SYAAQt0rkmxW7ngAAAABJRU5ErkJggg==  tel. 48 55 247 36 71,
 fax 48 55 247 36 70