Powiat Nowodworski

Treść Strony

KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM
2020.08.10
KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim informuje, że w dniu 09.08.2020 r potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby przebywającej w powiecie nowodworskim. Dziewczynka, nastolatka lat 14, przyjechała do naszego powiatu na wypoczynek. Jej stan zdrowia jest dobry, choruje bezobjawowo. Izolację odbywać będzie w domu, poza województwem pomorskim. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Dworze Gdańskim prowadzi działania przeciwepidemiczne.
 

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DLA 19 POWIATÓW
2020.08.07
NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DLA 19 POWIATÓW
Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji
BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ. WYTYCZNE MEN,MZ I GIS
2020.08.07
BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ. WYTYCZNE MEN,MZ I GIS
Elastyczne modele kształcenia, uprawnienia dyrektorów w sytuacji zagrożenia zarażenia COVID-19 w szkołach i placówkach, wytyczne sanepidu dla szkół i placówek, kalendarz działań legislacyjnych i informacyjnych ministerstwa edukacji – to najważniejsze tematy przed nowym rokiem szkolnym w sytuacji pandemii.
POCZĄTEK WAKACJI TO NIE KONIEC NAŁOŻONYCH OBOSTRZEŃ
2020.06.29
POCZĄTEK WAKACJI TO NIE KONIEC NAŁOŻONYCH OBOSTRZEŃ

W piątek rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje. W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia nasi policjanci będą mieli znacznie więcej pracy. Pamiętajmy o tym, że nasze oraz naszych najbliższych bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze. Przypominamy o nadal obowiązujących nakazach związanych z nadal panującym COVID-19.

APEL DO PRZEDSIĘBIORCÓW
2020.06.29
APEL DO PRZEDSIĘBIORCÓW

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Dworze Gdańskim do Przedsiębiorców powiatu nowodworskiego

OSOBISTY PLAN AWARYJNY - POMOC POKRZYWDZONYM
2020.06.24
OSOBISTY PLAN AWARYJNY - POMOC POKRZYWDZONYM

Od kilku miesięcy walczymy z epidemią koronawirusa. Więcej czasu spędzamy z rodziną w domu. Ale dom nie zawsze jest bezpiecznym schronieniem. W szczególnie trudnej sytuacji są osoby, które doświadczają przemocy domowej. Dlatego też Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z ekspertkami z "Niebieskiej Linii" IPZ, Fundacji Feminoteka oraz Centrum Praw Kobiet, przygotował „plan awaryjny” oraz informacje użyteczne w pandemii dla tych wszystkich, którym w czterech ścianach dzieje się krzywda.

OGŁOSZENIE
2020.06.03
OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo!

Od czwartku 04 czerwca 2020 r. obowiązywać będą nowe zasady obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji. Obsługa bezpośrednia odbywać się będzie z zachowaniem zaleceń służb sanitarnych.

CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OGRANICZEŃ
2020.05.27
CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OGRANICZEŃ

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiamy także organizację wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Stopka Kontakt

Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim

QJX2DEmFsU9npbv+9vWPaZ5xuWizOHTxXeVs1RVlg0Io5rDAXM+dUUej1hXXVYMmCO9SPAABwcQ53vBZAzAAAAAElFTkSuQmCC  ul. gen. Władysława Sikorskiego 23,
 82-100 Nowy Dwór Gdański
VrfL9OzNMzxVzNaR+VzFg0+yz6ZPmAsrXUTuju9RbcAMdnGD57xAGdUWur9Pk2fJBdWGOHrQilo8YRNL2P8SYAAQt0rkmxW7ngAAAABJRU5ErkJggg==  tel. 48 55 247 36 71,
 fax 48 55 247 36 70