Powiat Nowodworski

Treść Strony

OTWARCIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W STEGNIE
2022.07.01
OTWARCIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W STEGNIE
W dniu dzisiejszym Pani Barbara Ogrodowska Wicestarosta Nowodworski, na zaproszenie Przedstawicieli Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych – Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” uczestniczyła w otwarciu Centrum Edukacji Ekologicznej w Stegnie. Pani Wicestarosta przy okazji wizyty podkreśliła, że dbanie o planetę to nie tylko codzienna troska o środowisko, ale też pogłębianie wiedzy na ten temat, a nowo utworzone Centrum Edukacji Ekologicznej w Stegnie jest tego doskonałym przykładem. Gratulując zaangażowania i inwencji założycielom wyraziła również nadzieję, że dzisiejsza uroczystość to kolejny krok mający na celu rozwój edukacji ekologicznej oraz promocji bogactwa przyrodniczego Powiatu Nowodworskiego.
AKTYWNA TABLICA
2022.07.01
AKTYWNA TABLICA

Powiat Nowodworski pozyskał 35.000, 00 zł w ramach Rządowego Programu „Aktywna tablica" edycja 2022. Z uzyskanego dofinansowania do Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zostaną zakupione pomoce dydaktyczne oraz narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów m. in.   z zaburzeniami uwagi i koncentracji,  z niepełnosprawnością  intelektualną  oraz  dla uczniów z centralną dysfunkcją słuchu i słabosłyszących.

 

FUNDUSZE EUROPEJSKIE - MOBILNY PUNKT KONSULTACYJNY
2022.06.08
FUNDUSZE EUROPEJSKIE - MOBILNY PUNKT KONSULTACYJNY

Zapraszamy na konsultacje w ramach
Mobilnego Punktu Informacyjnego
z zakresu możliwości pozyskania wsparcja
z Funduszy Europejskich

28 czerwca 2022, godz 11:00 - 14:00
w Starostwi Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim

POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU
2022.06.01
"Posiłek w szkole i w domu"

Powiat Nowodworski w ramach modułu 3 wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” pozyskał wsparcie finansowe w wysokości 79 096,00 zł. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, w Szkole Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim, doposażona zostanie  kuchnia oraz zaplecze kuchenne. Nowy sprzęt i meble ułatwią pracę oraz poprawią komfort przygotowywania i spożywania  posiłków. Pozwoli to również na doskonalenie treningu jedzenia, a przyjazne dla osób niepełnosprawnych otoczenie, poprawi sytuację uczniów i przyczyni się do nabywania coraz większej samodzielności. Całkowity koszt zadania to 98 870,00 zł, z czego 19 774,00  zł stanowi wkład własny Powiatu Nowodworskiego.

ROZMOWY O PRZYSZŁOŚCI KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ
2022.05.13
ROZMOWY O PRZYSZŁOŚCI KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim na zaproszenie Pana Marszałka Mieczysława Struka odbyło się spotkanie samorządowców z terenu naszego powiatu w sprawie przyszłości kolejki wąskotorowej. Podczas spotkania przedstawiciele Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych podpisali umowę z firmą, która na ich zlecenie wykona Studium Wykonalności dotyczące możliwości rozwoju żuławskiej kolei dojazdowej.

Po zakończeniu spotkania Pan Marszałek w towarzystwie Pana Starosty Jacka Grossa obejrzał postępy w realizacji inwestycji dotyczącej budowy przystani żeglarskiej wraz z budową pomostów cumowniczych na rzece Tudze z przebudową części pomieszczeń piwnicznych wraz ze zmianą sposobu ich użytkowania na potrzeby bosmanatu w budynku Starostwa Powiatowego.

FUNDUSZE EUROPEJSKIE - MOBILNY PUNKT KONSULTACYJNY
2022.05.02
FUNDUSZE EUROPEJSKIE - MOBILNY PUNKT KONSULTACYJNY

Zapraszamy na konsultacje w ramach
Mobilnego Punktu Informacyjnego
z zakresu możliwości pozyskania wsparcja
z Funduszy Europejskich

24 maja 2022, godz 11:00 - 14:00
w Starostwi Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim

PRZEDŁUŻENIE OBOWIĄZYWANIA STOPNI ALARMOWYCH NA TERYTORIUM RP
2022.04.29
Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych na terytorium RP

Informujemy, iż Prezes Rady Ministrów podpisał zarządzenia przedłużające do 15 maja 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 108 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP ) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 107 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego).

STOPNIE ALARMOWE CHARLIE-CRP ORAZ BRAVO - KONTYNUACJA
2022.04.15
Stopnie alarmowe CHARLIE-CRP oraz BRAVO- kontynuacja
Informujemy, iż Prezes Rady Ministrów podpisał zarządzenia przedłużające, do 30 kwietnia 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 88 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP ) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 87 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego).

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

  • Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.
  • Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.
INFORMACJA
2022.04.13
INFORMACJA

Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim informuje, iż od dnia 13.04.2022 r. z powodu trwającej inwestycji zostanie zamknięty most drogowy w miejscowości Żelichowo dla ruchu kołowego. Ruch pieszy w tym okresie odbywać się będzie bez utrudnień. Jednocześnie informuje, iż od dnia 24.04.2022 r. ruch kołowy, jak i pieszy na moście zostanie całkowicie zamknięty. Planowane jest utworzenie kładki dla pieszych, w celu ułatwienia mieszkańcom poruszanie się.

Termin zakończania inwestycji 30.11.2022.

[obiekt mapy] Mapa dojazdowa

Stopka Kontakt

Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim

QJX2DEmFsU9npbv+9vWPaZ5xuWizOHTxXeVs1RVlg0Io5rDAXM+dUUej1hXXVYMmCO9SPAABwcQ53vBZAzAAAAAElFTkSuQmCC  ul. gen. Władysława Sikorskiego 23,
 82-100 Nowy Dwór Gdański
VrfL9OzNMzxVzNaR+VzFg0+yz6ZPmAsrXUTuju9RbcAMdnGD57xAGdUWur9Pk2fJBdWGOHrQilo8YRNL2P8SYAAQt0rkmxW7ngAAAABJRU5ErkJggg==  tel. 48 55 247 36 71,
 fax 48 55 247 36 70