POROZUMIENIA Z WODAMI POLSKIMI

11 czerwca 2026 r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim Wody Polskie podpisały dwa porozumienia i list intencyjny dotyczące współpracy w zakresie utrzymania wód oraz infrastruktury hydrotechnicznej regionu.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Mateusz Balcerowicz – Prezes Wód Polskich, Andrzej Ryński – Dyrektor RZGW w Gdańsku, Joanna Borycka – Dyrektor Zarządu Zlewni w Elblągu, a także gospodarze i przedstawiciele samorządów: Barbara Ogrodowska – Starosta Nowodworski, Jacek Michalski Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jerzy Szałach Burmistrz Nowego Stawu oraz Ryszard Zając – Wicestarosta Elbląski.
Dziękuję za merytoryczną dyskusję i współpracę wszystkich samorządów oraz instytucji zaangażowanych w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego naszego regionu.

























