Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

Wyszukiwarka

Linki

Nawigacja

Strona Główna

Treść strony

DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO 10 WRZEŚNIA W STARYM DZIERZGONIU.

 

Zaproszenie na tegoroczne Dożynki Województwa Pomorskiego które, odbędą się 10 września w Starym Dzierzgoniu (powiat sztumski) i zostaną zorganizowane wspólnie z Gminą Stary Dzierzgoń, przy udziale Diecezji Elbląskiej.

 

Ceremonię rozpocznie Dziękczynna Msza Święta o godzinie 13:00 w intencji rolników w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Starym Dzierzgoniu pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Jacka Jezierskiego Biskupa Diecezji Elbląskiej, podczas której poświęcony zostanie chleb dożynkowy.

 

Następnie, korowodem dożynkowym uczestnicy Święta Plonów przejdą na teren Placu Sportowo – Rekreacyjnego przy Gminnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Starym Dzierzgoniu, gdzie odbędzie się uroczysty Ceremoniał Dożynkowy.

 

W programie obchodów dożynkowych zaplanowano m.in. Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy. Wieńce do oceny należy dostarczyć na plac przy Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (Stary Dzierzgoń 27, 82-450 Stary Dzierzgoń) w dniu 10 września 2017 r. do godziny 12.00. Zgłoszenia do udziału w Wojewódzkim Konkursie na Wieniec Dożynkowy można składać:

- osobiście w sekretariacie koordynatora przebiegu Konkursu, tj.Gminnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu,

- listownie na adres korespondencyjny koordynatora przebiegu Konkursu: GOK Stary Dzierzgoń 22, 82-450 Stary Dzierzgoń,

- elektronicznie na adres e-mail koordynatora przebiegu Konkursu: wieniec@starydzierzgon.pl

Szczegóły dotyczące Konkursu znajdą Państwo w Regulaminie, stanowiącym załącznik do niniejszej wiadomości.

 

Uroczystość zakończy biesiada dożynkowa z programem artystycznym.

 

Zachęcamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie na Wieniec Dożynkowy oraz w uroczystościach dożynkowych.

 

Prosimy o rozpropagowanie informacji o Dożynkach Województwa Pomorskiego oraz o Wojewódzkim Konkursie na Wieniec Dożynkowy.

 

Wszelkie pytania organizacyjne prosimy kierować do Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: Inspektor Magda Kłos (58) 32 68 635
 

  • autor: Edyta Kozakiewicz

wstecz

Banery

Pomorskie 2020
Visit Zulawy
Multimedia

Dane teleadresowe

Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Sikorskiego 23 82-100 Nowy Dwór Gdański tel. +48 55 247 36 71 faks +48 55 247 36 70 e-mail: starostwo@nowydworgdanski.pl